Staw kąpielowy. Re-natura.pl
Re-natura. Architektura Krajobrazu

Re-Natura na Facebook

Aktualności zobacz starsze >

Stawy Goliana

Teren Stawów Goliana jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców jak również przez mieszkańców pobliskich miast. >

PSNWK w IOB

Polskie Stowarzyszenie Naturalnych Wód Kąpielowych zostało przyjęte do IOB >

Porady i artykuły zobacz wszystkie >

Staw kąpielowy zimą

Staw kąpielowy zimą może służyć jako wspaniałe lodowisko, jak również jako miejsce na zimne kąpiele po korzystaniu z sauny. >

Usuwanie liści ze stawu kąpielowego jesienią

Usuwanie liści ze stawu kąpielowego należy wykonać przy pomocy siatki lub specjalistycznego odkurzacza do stawów. >

Re-natura w prasie

Linki >

www.psnwk.pl | Polskie Stowarzyszenie Naturalnych Wód Kąpielowych

www.iob-ev.eu | IOB

www.cisy.info | szkółka cisów

www.stawy-kapielowe.com.pl | Marcin Gąsiorowski

www.szklarze.com.pl | Szkło i lustra w ogrodzie

 

O firmie Re-Natura

Firma „Ogrody. Re-natura” jest ekspertem w projektowaniu i realizacji obiektów wodnych znajdujących się na terenie: ogrodów, parków, obszarów gminnych, gospodarstw przydomowych. Działalność rozpoczęła w 1996 roku współpracując z specjalistami w dziedzinie projektowania stawów kąpielowych i oczyszczalni ścieków mineralno-trzcinowych oraz szeroko pojętej architektury krajobrazu. W początkowej fazie rozwoju firma zajmowała się głównie projektowaniem i realizacją ogrodów, parków na terenie całego kraju oraz zieleni miejskiej m.in. w Legionowie, Radzyminie, Błoniu, Warszawie.

Pierwszy w Polsce komunalny staw kąpielowy

Firma „Ogrody. Re-natura zaprojektowała pierwszy w Polsce komunalny staw kąpielowy w Złotym Stoku, projekt stawu komunalnego uzyskał pozwolenie na budowę i czeka na realizację.  Firma „Ogrody. Re-natura wykonała projekty koncepcyjne komunalnych stawów kąpielowych m.in. w Legionowie.

Stawy widokowo-rekreacyjne

Firma „Ogrody. Re-natura zaprojektowała miejskie stawy widokowo-rekreacyjne m.in. w Ostrowi Mazowieckiej i Grodzisku Mazowieckim.

 

Profil firmy zatem obejmuje:

Projektowanie krajobrazu i środowiska, biotopmanagement, inwentaryzacje przyrodnicze, renaturyzacja, założenia zieleni, ogrody biocenotyczne, układy wodne, stawy kąpielowe, architektura ogrodowa, oczyszczalnie botaniczne wód i ścieków, zielone dachy, zagospodarowanie wód opadowych.

Projektowanie i budowa ogrodów

Projektowanie i budowa stawów kąpielowych

Projektowanie i budowa oczyszczalni
glebowo-korzeniowych

Projektowanie i budowa stawów komulanych

 

Firmę reprezentują:

Bogdan Walczak – dr inż. ogrodnictwa, absolwent SGGW w Warszawie, posiadający wieloletnią praktykę oraz prace naukowe w zakresie uprawy i hodowli rośli w Instytucie genetyki SGGW.

Wojciech Walczak – mgr inż. architekt krajobrazu, absolwent Wydziału Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie, praca mgr pod kierunkiem dr Przemysława Wolskiego  na temat projektowania stawów kąpielowych Wyspecjalizowany w zakresie projektowania i budowy stawów kąpielowych, oczyszczalni glebowo-korzeniowych oraz ogrodów biocenotycznych. 

 

Współpraca

Marcin Gąsiorowski – dipl. Ing., architekt krajobrazu, ekolog, specjalista w dziedzinie projektowania stawów kąpielowych i oczyszczalni  ścieków mineralno-trzcinowych.