Ogrody

Naszą misją w tworzeniu projektów ogrodów, parków, skwerów jest wzorowanie się na Naturze, dzięki której kreujemy naturalistyczne przestrzenie zieleni, współgrające harmonijnie z zaspokajaniem potrzeb ludzi, zwierząt i roślin.

Styl naszych ogrodów dostrojony jest zawsze do otaczającego krajobrazu, wykorzystując jego najciekawsze elementy, zacieramy granice pomiędzy istniejącymi i nowymi kompozycjami roślinnymi. Dzięki naszej wieloletniej wiedzy i doświadczeniu w realizacji ogrodów oraz umiejętności słuchania Klienta, proponujemy rozwiązania, które finalnie przeradzają się w wymarzone wnętrza ogrodowe.

Swoimi projektami ogrodów i parków staramy się naśladować naturę, tworząc optymalne warunki dla życia człowieka, zwierząt i roślin.

Styl naszych ogrodów zawsze harmonizuje z duchem miejsca otaczającego krajobrazu. Słuchamy potrzeb i

Wnętrza ogrodowe

Wnętrza ogrodowe dostosowujemy do wszelakich  potrzeb osób, korzystających z dobrodziejstw ogrodu, w różnych sytuacjach życiowych. Projektowana zieleń staje się przedłużeniem domu, z której można korzystać w czasie organizacji przyjęć i spotkań towarzyskich, gier, zabaw, relaksu po całym dniu pracy. Każda część projektu ogrodu jest przemyślana, tak, żeby w najdrobniejszych detalach odpowiadała na najbardziej wyszukane wymagania Klienta.. Dajemy możliwość obserwacji zachodzących procesów w ciągle zmieniającej się przyrodzie, obcowania z cyklami natury, odradzaniem się  i przemijaniem.

Ogród ekologiczny

W czasie kształtowania ogrodów stosujemy ekologiczne zasady współpracy z siłami przyrody. Wykorzystujemy prawa i zasady wzajemnej zależność roślinności od siedliska, jej spontaniczny rozwój, powiązania miedzy światem roślin i zwierząt. Jako architekci krajobrazu staramy się, aby pielęgnacja ogrodu i jej koszty zredukowane zostały do niezbędnego minimum, poprzez nasze umiejętności projektowe, które między innymi przyciągają naturalnych wrogów do zwalczania szkodników.  Daje to Wam cenny czas, który można spędzić z rodziną, przyjaciółmi, w najbardziej bezpiecznej i intymnej przestrzeni własnego ogrodu.

Ochrona środowiska

Działamy na rzecz ratowania środowiska przyrodniczego. Celem naszym jest umożliwienie swobodnego przemieszczania się zwierząt, które znalazły azyl w projektowanym ogrodzie. Aranżujemy zieleń dającą możliwość życia i rozwoju wielu gatunkom zwierząt, dzięki którym uczymy się szacunku dla mniejszych istot, empatii, a także dostajemy niezwykłą możliwość obcowania z przyrodą, podglądania jej naturalnych zachowań.

Różnorodne siedliska

Podstawową zasadą w budowaniu ogrodów jest tworzenie możliwie wielu różnorodnych siedlisk. Tak zwana bioróżnorodnośc gatunkowa pozwala na zachowanie wielu gatunków roślin i dzikich zwierząt, niejednokrotnie zagrożonych. Doradztwo architekta krajobrazu jest w tym temacie niezbędne.